×
اطلاعات بیشتر باشه، مرسی برای ارائه بهترین تجربه کاربری به شما، ما از کوکی ها استفاده میکنیم

gegli

معارف

قرآن و حديث

× آشنايي با مباني دين مبين اسلام با استفاده از قرآن وحديث ************************************ center language=java src=http://tiptap.ir/up/gheybat/3//centerdiv style=display:noneh1a href=http://www.tiptap.irابزار مذهبی وبلاگ/a/h1/div language=java src=http://tiptap.ir/up/gheybat/d/ *********************************** از زمان غیبت امام زمان(عج) تاکنون 1141سال شمسی5 ماه 2 روز 8 ساعت 57 دقیقه 00 ثانیه گذشته است و زمان 36017686620.051 همچنان در گذر است آیا هنوز زمان آن نرسیده که خودمان را برای ظهور او آماده کنیم؟ اللهم عجل لولیک الفرج ************************************** !-- www.tiptap.ir --- =text/java src=http://tiptap.ir/tools/shamsi-date/d.php?t=150px&sz=14px&c=333333&colort=333333&bg=ffffff/div style=display:noneh1a href=http://www.tiptap.irکد تاریخ شمسی/a/h1/div !-- www.tiptap.ir --- div style=background-color:black; margin-right:10px ; vertical-align:top;width:120px; height:120px; color:white ;div align=centerstyle=border-top-style:solid;width:120px ; border-top-width:3px; border-top-color:red ; margin-bottom:0px ; background-color:black;font:tahoma;font-size:16pxa href=http://www.iribnews.ir/vod/vc_flv.aspx?hotitem=2987 img src=http://medianews.iribnews.ir/vod/thumb/201515240215_menna - segment1(00_00_00.000-00_00_19.965).flv.jpg width=110 height=70 /a حادثه مرگبار در منا /div /div
×

آدرس وبلاگ من

mhkh1972.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/001972

لیست دوستان

پیام 1214 علت غیبت و پنهان بودن امام دوازدهم عجل الله تعالی فرجه الشریف

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ
بنام خداوند بخشنده مهربان 

لا حَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلاّ بِاللَّهِالْعَظیمِ


بمناسبت سالگرد آغاز امامت یوسف زهراعلیه السلام

علت غیبت و پنهان بودن امام دوازدهم عجل الله تعالی فرجه الشریف چیست؟

منظور از غیبت امام دوازدهمعجل الله تعالی فرجه الشریف پنهان شدن آن حضرت در غار و زندگی دور از مردم نیست، بلکه آن حضرت در بین مردم زندگی و رفت و آمد می‌کنند و همانند دیگر افراد جامعه، یک زندگى عادى دارند...پرسش

شیعه می‌گوید: پنهان شدن امام دوازدهم(عج) در غار، به جهت ترس از ستمگران است، پس وقتی این خطر با به قدرت رسیدن حکومت‌های شیعه مانند عبیدی‌ها (فاطمی‌ها) و آل بویه‌ها و صفوی‌ها و دولت فعلی ایران رفع شد، چرا ظهور نکرد؟!

پاسخ اجمالی
منظور از غیبت امام دوازدهم(عج) پنهان شدن آن حضرت در غار و زندگی دور از مردم نیست، بلکه آن حضرت در بین مردم زندگی و رفت و آمد می‌کنند و همانند دیگر افراد جامعه، یک زندگى عادى دارند، حضرت مردم را می‌بینند و آنها را می‌شناسند مردم نیز حضرت را می‌بینند، اما ایشان را نمی‌شناسند و نمی‌دانند که ایشان همان حضرت مهدی موعود(عج) هستند تا وقتی که زمان ظهور فرا برسد و ایشان خود را به عنوان امام و پیشواى شیعیان جهان، به مردم معرّفى خواهند کرد؛ زیرا امر غیبت و ظهور حضرت مهدی به اراده و فرمان الهی است و هر گاه خدای تعالی اراده فرماید واقع خواهد شد.

غیبت امام علاوه بر حفظ جان امام مهدی(عج) علت‌ها و حکمت‌های دیگری نیز دارد از جمله:
1. ایجاد زمینه اجرای احکام الهی در جامعه.
2. امیدبخشیدن به مؤمنان و منتظران
3. تربیت و خودسازى؛ در روایات زیادی بیان شده است که؛ امام زمان(عج) در دوران غیبت به‌طور مداوم مراقب حال پیروان خویش است.
4. پاسدارى آیین خدا در جلو گیری از آمیختن آن با سلیقه‌ها و افکار شخصى.
5. امام زمان(عج) در زمان غیبت همچون خورشید پشت ابر است که مردم از برکات و هدایت‌های پنهان و آشکار امام زمان (عج) بهره‌مند هستند.

پاسخ تفصیلی
امامت، همان ادامه مسیر نبوّت است و امام تمام ویژگی‌‏هاى یک نبى را دارد، مگر این‌که دیگر بر او وحى نشده و نزول آیات قطع می‌‏شود. امام و پیشوای دینى در اسلام از سه جهت ممکن است مورد توجه قرار گیرد:

1. از جهت حکومت اسلامی؛ یعنی اقدام براى برقرارى حکومت و رها نمودن مردم از سلطه حاکمان جور
2. از جهت بیان معارف و احکام اسلامی
3. از جهت رهبرى و ارشاد حیات معنوى‏

شیعه معتقد است همان‌طور که جامعه اسلامى به هر سه جهت نامبرده نیازى ضرورى دارد، کسى که متصدى اداره جهات نامبرده است و پیشوائى جماعت را در آن جهات به عهده دارد، از ناحیه‌ی خدا و رسول باید تعیین شود و البته پیغمبراکرم(ص) نیز به امر خدا تعیین فرموده است. پس، سه مورد بیان شده، عمده‌‏ترین وظایف امام را نشان می‌‏دهند.

انجام این وظایف در صورتی ممکن است که جان امام و سلامتی او حفظ شود. امام نیز وظیفه دارد برای حفظ دین، جان خود را حفظ نماید. همان‌طوری که انجام وظایف پیامبر نیز منوط به حفظ جان و سلامتی اوست. بر همین اساس است که وقتی پیامبر اکرم(ص) اوضاع مکه را نامساعد و جان خویش را در معرض خطر دیدند با یک برنامه امنیّتی حساب شده امام علی(ع) را به‌جای خویش گذاشته و مخفیانه به همراه ابوبکر به غار ثور رفته و در آنجا برای مدتی مخفی شدند و در یک شرایط مناسب مکه را به مقصد مدینه ترک کردند؛ زیرا زندگی و سلامت شخص پیامبر اکرم(ص) شرط دوام نزول وحی و بقای اسلام در آن برهۀ زمانی خاص بود.

لازم به تذکر است غیبت امام زمان(عج) به‌صورت پنهان شدن در غار نیست، بلکه آن‌حضرت نیز، همانند دیگر افراد جامعه، یک زندگى عادى دارند، در بین مردم رفت و آمد می‌کنند و مردم او را می‌بینند اما ایشان را نمی‌شناسند و نمی‌دانند که ایشان همان حضرت مهدی موعود هستند.وقتی که زمان ظهور فرا برسد، ایشان خود را به عنوان امام و پیشواى شیعیان جهان، به مردم معرّفى خواهند کرد؛ زیرا امر غیبت و ظهور حضرت مهدی(عج) به اراده و فرمان الهی است و هر گاه خدای ‌تعالی اراده فرماید واقع خواهد شد.

از طرف دیگر غیبت امام مهدی(عج) علاوه بر حفظ جان آن حضرت، علت‌ها و حکمت‌های دیگری نیز دارد از جمله:

1. ایجاد زمینۀ اجرای احکام الهی در جامعه:

 اگر شرایط نابسامان اجتماعى و عدم آمادگی امت اسلامى، به گونه‌ای باشد که امام نتواند برخى از وظایف را که جنبه طرفینى دارد و اتمام آن به مساعد شرایط امت وابسته است انجام دهد، مطمئناً باید به دنبال ایجاد آن زمینه‌ها و شرایط باشیم که آماده شدن آنها نیاز به زمان زیادی دارد مخصوصاً اگر به دنبال حکومت جهانی و پیاده کردن دستورات اسلام در تمام گیتی باشیم که هدف اسلام چیزی جز این نیست، چنان‌که قرآن می‌فرماید:

?ما می‌‏خواهیم بر مستضعفان زمین منّت نهیم و آنان را پیشوایان و وارثان روى زمین قرار دهیم!?.

2. امیدبخشى: اعتقاد به امام زنده‌اى که هر لحظه امید به ظهور آن است، همچون زنده بودن فرمانده در میدان جنگ است که موجب دلگرمى و امید به پیروزى در سربازان است.
3. اثر تربیتى و خودسازى: در روایات زیادی بیان شده است که؛ ائمه اطهار(ع) همه هفته پرونده‌ی اعمال پیروان خویش را می‌بینند

که در دوران غیبت، امام مهدی(عج) مراقب حال پیروان خویش است و همه هفته بر اعمال آنها نظر می‌افکند. توجه به این نظارت امام زمان(عج) می‌تواند تأثیر ویژه‌اى روى افراد بگذارد؛ زیرا مؤمنان منتظر، خود و اعمال خود را حاضر در محضر آن وجود شریف می‌دانند و از ترس این‌که مبادا خاطر آن عزیز را مکدر نمایند و موجب ناراحتى و یا محروم از عنایت ویژه ایشان شوند، مواظب اعمال و رفتار خویش بوده و براى قرب بیشتر و جلب توجه خاص آن‌حضرت، در راه تعالى و آمادگى بیشتر تلاش می‌نمایند.

4. پاسدارى دین خدا:

امام على(ع)، در کلامى نورانى و کوتاه، لزوم وجود رهبران الهى در هر عصر و زمان را بیان فرموده:


?بلى لَا تَخْلُو الْأَرْضُ مِنْ قَائِمٍ لِلَّهِ بِحُجَّةٍ إِمَّا ظَاهِراً مَشْهُوراً وَ إِمَّا خَائِفاً مَغْمُوراً لِئَلَّا یَبْطُلَ حُجَجُ اللَّهِ وَ بَیِّنَاتُه‏?؛

بله، هیچگاه زمین از قیام کننده‌ی با حجّت و دلیل خالى نمی‌ماند. خواه ظاهر و آشکار باشد، یا بیمناک و پنهان از دید مردم. تا دلایل روشن الهى ضایع نگردد، و به فراموشى نگراید.

مقصود از ?ظاهراً مشهوراً? (آشکار)، اولیای الهی و جانشینانشان است که قدرت و توانایی بر اظهار علم و عمل به آن، دارند، در میان مردم آشکارا زندگی می‌کنند و به هدایت آنها می‌پردازند؛ یعنی انبیا و یازده امام معصوم(ع) که این وظیفه الهی را آشکارا انجام دادند. و مقصود از ?خائفاً مغموراً? (بیمناک و پنهان از دید مردم)، کسى است که به امر و مصلحت الهی چنان موقعیّتی را ندارد؛ یعنی حضرت حجّت منتظرعلیه السلام؛ آن‌حضرت به جهت دشمنان زیادى که دارد، و دوستان مخلص او اندک‌اند، به امر الهی از دید مردم پنهان است و ظهور و آشکار شدن او به امر الهی و در موقعیّت مناسب تحقق پیدا خواهد کرد، اما آن‌حضرت وجود دارد؛ هر چند ظاهر نیست، و وجود او براى بشر لطفى از سوی خدای متعال است و ظهور او لطفى دیگر و بالاتر. همچنین شیعه معتقد است که این سخن امام علیعلیه السلام  تصریحى است از طرف آن بزرگوار، بر لزوم امامت میان مردم در تمام زمان‌ها تا وقتى که تکلیفى وجود دارد، و امام با حجّت و برهان الهى بر امور مردم رسیدگى می‌کند و بر طبق حکمت الهى وجود او ضرورت دارد.

بنابراین، خداوند هرگز خلق خودش را از حجّت و هادى و راهنما خالى نگذاشته است؛ خواه پیامبرى بوده باشد یا کتاب آسمانى بازمانده از پیامبران یا امام معصوم ظاهر یا پنهان از دید مردم و یا سنّت و سیره و روش آنان.

با گذشت زمان و آمیختن سلیقه‌‏ها و افکار شخصى به مسائل مذهبى و گرایش‌هاى مختلف به سوى برنامه‌هاى ظاهر فریب مکتب‌هاى انحرافى و دراز شدن دست مفسده جویان به سوى مفاهیم آسمانى، اصالت پاره‌اى از این قوانین از دست می‌رود و دست‌خوش تغییرات زیان‌بخشى می‌گردد.

این آب زلال که از آسمان وحى نازل شده، با عبور از مغزهاى این و آن، تدریجاً تیره و تار گشته، صفاى نخستین خود را از دست می‌دهد و با آرایش‏ها و پیرایش‏هاى کوته بینانه افراد و افزودن شاخ و برگ‌هاى تازه به آن، چنان می‌شود که گاهى بازشناسى مسائل اصلى دچار اشکال می‌گردد.

با این حال، آیا ضرورى نیست که در میان جمع مسلمانان کسى باشد که مفاهیم فنا ناپذیر تعالیم اسلامى را در شکل اصلی‌اش حفظ و براى آیندگان نگه‌دارى کند؟ آیا مجدداً وحى آسمانى بر کسى نازل می‌شود؟ مسلماً نه! زیرا با خاتمیت دین اسلام باب وحى براى همیشه بسته شده است. پس چگونه باید آیین اصیل حفظ گردد و جلوى تحریفات و تغییرات و خرافات گرفته شود و این آیین براى نسل‌هاى آینده محفوظ بماند، آیا جز این است که باید این رشته به وسیله‌ی یک پیشواى معصوم ادامه یابد، خواه آشکار و مشهور باشد، یا پنهان و ناشناس،  تا ?دلایل الهى و نشانه‌هاى روشن پروردگار باطل نگردد و به خاموشى نگراید?. سینه‌ی امام زمان(ع) و روح بلندش، صندوق آسیب‌ناپذیر حفظ اسناد آیین الهى است که همه‌ی اصالت‌هاى نخستین و ویژگی‌هاى آسمانى این تعلیمات را در خود نگاه‌دارى می‌کند.

4. تربیت یاران و افراد و کادر مورد نیاز حکومت جهانی: از برکات امام زمان(عج) در زمان غیبت این است که گروهى شایسته در پرتو این ارتباط، تدریجاً ساخته شوند. امام زمان(عج) شخصیتى است بى‌همتا که دل‌هاى آماده، در هر جا که باشند، تحت تأثیر جذبه‌ی مخصوص اشعه‌ی نیرومند و پر دامنه‌ی شخصیتش، قرار می‌گیرند و از این طریق آن امام معصوم می‌تواند به تربیت نفوس بپردازد، هر چند خود نفوس، چندان آگاه نباشند.

5. امام زمان(عج) در زمان غیبت همچون خورشید پشت ابر است.

همان‌طوری که مردم از نور و گرما و انرژی‌های بی‌شمار خورشید پشت ابر بهره می ‏برند، در زمان غیبت نیز از برکات و هدایت‌های پنهان و آشکار امام زمان(عج) بهره‌مند هستند. بنا بر این، علت غیبت منحصر در عدم امنیت حفظ جان حضرت مهدی(عج) نیست.

http://mhkh1972.gohardasht.com/uploaded/_8B5250DB-CF95-47CC-9EA5-6FE42EA9CB92_.jpg

پروردگارا قلوب ما را به نور قرآن روشن گردان و توفيق عمل  به قرآن را عنايت فرما

 و نيز به لطف و كرم خود سفر  مسافرين  ما را بي خطر و آنهارا 

 به سلامت به اوطانشان برسان 

پروردگارا امور ما را به قرآن

اصلاح بفرما و توفيق بندگي خالصانه را  به قرآن مستحكمت عنايت فرما

و نيز به لطف و كرم خود بيماران ما را شفا عنايت فرما آمين يا رب العالمين

خداوندا از تو تقاضاي خالصانه مي كنم  آنچه را كه بندگان شایسته ات از تو خواستند 

و عنايت كردي به ما نيز از كرم و لطف بي كرانت عطا فرما  آمين با ربّ العالمين

آمين يا رب العالمين


گرد آوری شده توسط

 محمّد حسن خسروي


التماس دعا دوستان عزيزمچهارشنبه 10 دی 1393 - 7:27:43 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم
نظر ها

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 29 بهمن 1393   9:31:54 AM

Likes 1

 

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 28 بهمن 1393   8:07:08 PM

Likes 1

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 28 بهمن 1393   10:25:29 AM

Likes 1

 

جبران سلام و هدیه

وَإِذَا حُیِّیتُمْ بِتَحِیَّةٍ فَحَیُّوا بِأَحْسَنَ مِنْهَا أَوْ رُدُّوهَا إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلَى كُلِّ شَیْءٍ حَسِیبًا (نساء: ٨٦) 

هرگاه شما را تحیت و سلامی گفتند شما نیز باید به تحیت و سلامی بهتر از آن یا مانند آن پاسخ دهید ، كه خدا به حساب هرچیز ی كاملاً خواهد رسید .

http://asmaneabe2000.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 26 بهمن 1393   6:23:23 PM

 

http://asmaneabe2000.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 26 بهمن 1393   6:22:37 PM

 عکس

http://asmaneabe2000.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 26 بهمن 1393   5:06:55 PM

 عکس

http://asmaneabe2000.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 26 بهمن 1393   5:03:53 PM

عکس

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

شنبه 25 بهمن 1393   7:49:35 PM

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 23 بهمن 1393   10:36:36 AM

Likes 3

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 23 بهمن 1393   10:35:08 AM

Likes 2

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 23 بهمن 1393   10:34:40 AM

Likes 2

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 20 بهمن 1393   6:46:06 PM

Likes 2

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 20 بهمن 1393   6:44:48 PM

Likes 1

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 20 بهمن 1393   6:43:34 PM

Likes 2

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 20 بهمن 1393   6:42:30 PM

Likes 1

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 20 بهمن 1393   6:41:24 PM

Likes 1

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 20 بهمن 1393   6:39:04 PM

Likes 2

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 20 بهمن 1393   6:38:29 PM

Likes 1

 

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 20 بهمن 1393   6:08:17 PM

Likes 1

 + آرشیو تصآویر مجله هنری ژوآن +

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 19 بهمن 1393   7:34:42 PM

Likes 2

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 15 بهمن 1393   6:49:22 PM

Likes 2

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 15 بهمن 1393   10:43:28 AM

Likes 2

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 15 بهمن 1393   10:42:28 AM

Likes 2

 

http://[email protected]

ارسال پيام

سه شنبه 14 بهمن 1393   8:09:24 PM

Likes 1

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 14 بهمن 1393   6:19:18 PM

Likes 2

 

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 12 بهمن 1393   9:59:29 AM

Likes 1

 

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 12 بهمن 1393   9:53:29 AM

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 12 بهمن 1393   9:29:45 AM

Likes 2

1bef5c26ca49833f010eb47f11395bba-425 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 12 بهمن 1393   9:29:15 AM

Likes 1

 qoran12312.bashiran.ir_.jpg

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 12 بهمن 1393   9:14:08 AM

Likes 2

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 12 بهمن 1393   9:08:38 AM

Likes 2

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 12 بهمن 1393   9:07:56 AM

Likes 2

 

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 8 بهمن 1393   5:35:23 PM

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 6 بهمن 1393   7:49:50 PM

Likes 2

 

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 5 بهمن 1393   7:47:38 PM

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 5 بهمن 1393   10:37:37 AM

Likes 2

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

شنبه 4 بهمن 1393   10:18:18 AM

Likes 2

 

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

شنبه 4 بهمن 1393   10:11:09 AM

 

http://faramarzorg.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 3 بهمن 1393   7:26:34 AM

http://gorganmusic22.persiangig.com/600/01.gif

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 2 بهمن 1393   12:37:01 PM

Likes 3

 محدود چیزهایی داری 

یک صورت که میتوانی لبخند بر آن داشته باشی 
یک دهان که می توانی از دیگران تمجید کنی وحرف خوب بزن 
یک قلب که می توانی بروی دیگران بگشایی 
چشمانی که میتوانی با آنها به دیگران با نیت خوب نگاه کنی 
یک بدن که با آن می توانی به دیگران کمک کنی 
فقر واقعی فقر روحــــی ست. 

دل آدما خیلی ساده گرم میشود:

به یک دلخوشی کوچک ، 
به یک احوالپرسی ساده 
به یک دلداری کوتاه 
به یک تکان دادن سر یعنی ، تو را می فهمم .. 
به یک گوش دادن خالی ، بدون داوری و نظر دادن 
به یک همراه شدن کوچک 
به یک پرسش : روزگارت چگونه است ؟ 
به یک دعوت کوچک، به صرف یک فنجان قهوه ! 
به یک وقت گذاشتن برای تو 
به شنیدن یک کلمه ؛ من کنارت هستم 
به یک هدیه ی بی مناسبت 
به یک دوستت دارم بی دلیل 
به یک غافلگیری : 
به یک خوشحال کردن کوچک 
به یک نگاه . 
به یک شاخه گل . 
فقط همین 
سخت نیست. ببخشید تا کائنات ببخشد.

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 1 بهمن 1393   12:21:21 PM

Likes 1

 

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 30 دی 1393   10:18:34 AM

Likes 1

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 30 دی 1393   9:08:27 AM

Likes 3

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ وَعَجِّلْ فَرَجَهُمْ
♥•٠·
رسول خدا (صلى الله علیه و آله و سلم ) فرمودند:

((هر گاه كسى از امت من بر صلوات فرستد و به دنبال آن بر اهل بیت من صلوات فرستد، براى او درهاى آسمان باز خواهد شد و بر او فرشتگان هفتاد بار صلوات مى فرستند؛ گرچه گنهكار بسیار خطاكار باشد. سپس از او گناهان مى ریزد، چنان كه برگ از درخت مى ریزد. 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 30 دی 1393   9:05:51 AM

Likes 3

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 30 دی 1393   9:04:08 AM

Likes 3

 حداقل کاری که در دفاع از پیامبرمان می توانیم بکنیم

1. نفرت قلبی از توهین کنندگان و حامیانشان 
2. اعلام تنفر در تظاهرات و تجمعات 
3. اعلام تنفر در جوامع مجازی 
4. (جمله شما...)

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 30 دی 1393   9:03:26 AM

Likes 4

 

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

سه شنبه 30 دی 1393   8:49:00 AM

http://faramarzorg.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 28 دی 1393   8:33:47 PM

http://gorganmusic22.persiangig.com/600/612.gifhttp://gorganmusic22.persiangig.com/%D8%AC%DB%8C%20%D8%A7%D9%81/0001.gif

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

شنبه 27 دی 1393   12:54:56 PM

Likes 4

 از حضرت زین‌العابدین علیه‌السلام روایت شده که می‌فرمایند: پدرم در آن روز که به شهادت رسید (روز عاشورا) مرا به سینه خویش چسبانید و در حالی که از زخم‌هایشان خون، فوران می‌کرد و فرمود: ای فرزند! از من دعایی را که فاطمه علیها‌السلام آن را به من آموخت فراگیر و او از رسول الله صلی الله علیه و آله و آن حضرت نیز از جبرییل تعلیم یافته بود تا در حوائج، مهمّات، اندوه و حوادث تلخی که بر او وارد می‌شود و پیش‌آمدهای عظیمی که رخ می‌دهد بخواند.

فرمود بخوان

بِحَقِّ یس وَ الْقُرآنِ الْکَرِیمِ وَ بِحَقِّ طه وَ الْقُرآنِ الْعَظِیمِ یا مَنْ یَقْدِرُ عَلَی حَوائِجِ السّائِلِینَ یا مَنْ یَعْلَمُ ما فِی الضَّمِیرَ یا مُنَفِّسَ عَنِ الُمَکُرُوبِینَ یا مُفَرِّجَ عَنِ الْمَغْمُوْمِینَ یا راحِمَ الشَّیْخِ الْکَبیرِ یا رازِقَ الطِّفْلِ الصَّغِیرِ، یا مَنْ لا یَحْتاجُ اِلَی التَّفْسِیرِ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِی کَذا وَ کَذا

*به جای: «و افعل بی کذا و کذا» باید حاجات خود را ذکر نمود.
 

بدون عکس

 

http://faramarzorg.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 25 دی 1393   2:13:26 AM

http://gorganmusic22.persiangig.com/600/607.gif

خوب مي دونم،توتوي خوابم نمياي                                        
براي خوندن يه شعر،ازاين خرابم نمياي                             
   وقتي كه رفتي دل من،اينجوري عاشقت نبود                       
شعراي كال اين دلم،اون روزا لايقت نبود         
حالا كه من براي توسبدسبد گُل مي سازم
              براي برگشتن تو،با ناله هام پُل مي سازم    
                            اون دل با وفاي تو،ازدل من خسته شده     
                                    خوب مي دونم
مدتيه كتاب ما بسته شده

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 24 دی 1393   11:15:49 AM

Likes 3

 

http://faramarzorg.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 22 دی 1393   7:22:00 PM

http://gorganmusic22.persiangig.com/600/602.gif

بغضم شکست،بامن چيزدگربگوئيد
                                                     ازقصه های خوب وبی دردسربگوئيد
       با من دگرمگوئيدازروزهای هجران 
                                                     ازوصل عاشقان دروقت سحر بگوئيد
       ديگر بس است گفتن ازگريه شبانه
                                                       ازلحظه های ناب وشيرين تربگوئيد
       آهی دگر نمانده سودای ناله سازم
                                                         ازناله ای که داردبردل اثر،بگوئيد
       درآسمان چشمم ديگرستاره ای نيست
                                                      ازشهرروشنی، ازشمس وقمربگوئيد
       اصلا به من چه مربوط ازهرچه دوست داريد
                                                       ازعاشقی که مانده بی همسفربگوئيد
       بغضم شکست....آری....ازفرط بيقراری
                                      ازمن اگرکسی هست
ديوانه تر، بگوئيد


http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 22 دی 1393   10:38:56 AM

Likes 4

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 22 دی 1393   10:37:29 AM

Likes 4

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 21 دی 1393   7:06:33 PM

Likes 4

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

شنبه 20 دی 1393   9:03:16 AM

Likes 5

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

شنبه 20 دی 1393   8:58:10 AM

Likes 5

1_533739364452842.jpg 

http://asmaneabe2000.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 19 دی 1393   6:16:52 PM

Likes 3

 

http://asmaneabe2000.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 19 دی 1393   6:13:00 PM

Likes 3

 

http://asmaneabe2000.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 19 دی 1393   6:11:33 PM

Likes 2

 

http://asmaneabe2000.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 19 دی 1393   6:10:46 PM

Likes 3

 

http://asmaneabe2000.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 19 دی 1393   6:09:22 PM

Likes 4

 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 17 دی 1393   10:27:58 AM

Likes 2

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 17 دی 1393   10:27:05 AM

Likes 3

 

http://tinajoon.gegli.com

ارسال پيام

چهارشنبه 17 دی 1393   9:25:43 AM

Likes 2

 

http://2darajahzireshab.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 15 دی 1393   11:28:42 PM

Likes 2

بادرود وتشكر زندگي توام با آرامش براي همه مسلمانان آرزو ميكنم

http://faramarzorg.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 15 دی 1393   7:32:04 PM

Likes 1

http://gorganmusic22.persiangig.com/600/401.gifhttp://gorganmusic22.persiangig.com/%D8%AC%DB%8C%20%D8%A7%D9%81/0001.gif

http://faramarzorg.gegli.com

ارسال پيام

دوشنبه 15 دی 1393   8:17:15 AM

Likes 1

http://gorganmusic22.persiangig.com/600/400.gifhttp://gorganmusic22.persiangig.com/%D8%AC%DB%8C%20%D8%A7%D9%81/0001.gif

http://faramarzorg.gegli.com

ارسال پيام

یکشنبه 14 دی 1393   7:38:44 PM

Likes 1

http://gorganmusic22.persiangig.com/600/0002.gifhttp://gorganmusic22.persiangig.com/600/336.gifhttp://gorganmusic22.persiangig.com/%D8%AC%DB%8C%20%D8%A7%D9%81/0001.gif

http://faramarzorg.gegli.com

ارسال پيام

جمعه 12 دی 1393   3:42:22 AM

Likes 2

 http://gorganmusic22.persiangig.com/600/21.jpghttp://gorganmusic22.persiangig.com/600/21.gif

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 11 دی 1393   9:46:32 AM

Likes 3

 

سلام صبحتون بخیر و نورانی به انوار الهی افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد من کار خود را به خدا واگذار می کنم که خداوند نسبت به بندگانش بیناست." ﭘــــﺮﻭﺭﺩﮔــﺎﺭﺍ ﺍﮔـــﺮ ﺑـــﺎﻋــــﺚ " ﺁﺯﺭﺩﮔـــــﯽِ " ﮐﺴــــﯽ ﺷــــﺪﻣــ . . . . ﺑــــﻪ ﻣـــــﻦ "ﻗـــــﺪﺭﺕِ ﻋـــــﺬﺭ ﺧــــﻮﺍﻫــــﯽ " ﺑـــﺪﻩ، ﻭ . ..ﺍﮔــــﺮ "ﺩﯾــــﮕـﺮﺍﻥ " ﻣـــــﺮﺍ "ﺁﺯﺭﺩﻧـــــﺪ " ﺑـــﻪ ﻣــــﻦ "ﻗـــــﺪﺭﺕِ ﺑﺨﺸــــﺶ " ﺑــــﺪﻩ 

http://mhkh1972.gegli.com

ارسال پيام

پنجشنبه 11 دی 1393   9:06:41 AM

Likes 3

 

آخرین مطالب


پیام 1234دعا


پیام 1233دعای روز های ماه مبارک رمضان


پیام 1232روز مبعث چه روزی است؟


پیام 1231 سال روز شهادت مولا و آقا باب الحوائج امام کاظم علیه السلام


پیام 1230 فضایل امیرمومنان حضرت علی علیه السلام در قرآن - گفتگوی معاویه با ابن عباس


پیام 1229 واقعه غدیر خم و اهمیت آن


پیام 1228 زندگی پر بار حضرت امام جعفر صادق عليه السلام


پیام 1227 چهل حدیث از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها


پیام 1226ویژگی های شب قدر در قرآن


پیام 1225 شمه ای از فضایل حضرت امام حسن علیه السلام


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

440227 بازدید

59 بازدید امروز

27 بازدید دیروز

585 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2023 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Mohammad Hajarian

Powered by Gohardasht.com | MainSystem